עיסוי תינוקות התפתחותי

דף הבית >> סדנאות >> עיסוי תינוקות התפתחותי
"עיסוי תינוקות הוא אומנות"
עמוקה ועתיקה
פשוטה אך קשה
קשה מפני שפשוטה,
כמו כל הדברים העמוקים.

                          בכל אומנות יש שיטה
                          ללמוד ולשלוט בה.
                          כאשר השיטה נרכשת בשלמותה
                          היא נשכחת:
                          היא הופכת לאומנות.
                          למעשה, היא היתה שם תמיד
                          קיימת מעבר לזמן "
                          (פרדריק לבואייה "ידיים אוהבות ")

מגע הינו הצורך הראשוני של התינוק . דרך המגע לומד התינוק על הגוף שלו ועל העולם שמחוץ לרחם, בזמן השהות ברחם, לחצו מי השפיר על עור התינוק וקירות הרחם תחומו את גופו ונתנו לו משוב תחושתי עם כל תנועה שלו. מחוץ לרחם נמצא התינוק בחלל ריק ורק המגע העמוק והמלא שהוא מקבל בזמן העיסוי מספק לו את הבטחון שהיה מנת חלקו ברחם.

הסדנא הינה דרך נפלאה להורים לבוא ולהירגע עם התינוקות שלהם ובדרך לפגוש חברים חדשים . דרך העיסוי תקדמו את בריאותו הנפשית והפיסית של ילדכם ותגבירו את בטחונכם כהורים וכמטפלים.

הסדנא מבוססת על עקרונות העמותה הבינלאומית לעיסוי תינוקות (IAIM )  , במשך 4 מפגשים בני שעה כל אחד, נלמד בסה"כ– 40 תנועות עיסוי מעולם העיסוי ההודי , השוודי והיוגה אשר הותאמו במיוחד לתינוקות רכים.  בכל מפגש נתמקד באזור אחר בגופו של תינוקכם ובסופו כאשר התינוקות רגועים ובדרך כלל גם ישנים, נדון בנושאים מעניינים כגון : התמודדות עם בכי וגאזים, עיסוי התינוק והילד הגדל, שינה בתינוקות ועוד . נלמד את חשיבות העיסוי ותרומתו למשפחה כולה , מהם התנאים המתאימים לעיסוי וכיצד לבחור שמן מתאים לעיסוי. 

 עם התקדמות המפגשים, אמהות חשות קשר עמוק יותר עם ילדם וביטחונן גובר ביכולת שלהן לספק את צרכיהם והתינוקות  מראים שיפור ביכולתם לבלות "זמן – בטן "(tummy time ) , הם ישנים טוב יותר ורגועים יותר .

המפגש הינו זורם ומתחשב בלקוחות הצעירים שלנו , אפשר להאכיל, להחליף ואפילו להירדם תוך כדי, יותר מכל מהווה המפגש השבועי זמן איכות ופינוק להורים ולתינוקות כאחד.
הסטודיו שבו נערכים המפגשים הינו חלל מקסים, מרגיע וחמים המעודד אווירת למידה ,שיתוף והבנה. ההורים והתינוקות יושבים על מזרונים גדולים וכריות גדולות ונוחות פרוסות לשימושם.

בתחילת הסדנא תקבלו שמן עיסוי תינוקות מתנה וחוברת המפרטת את תנועות העיסוי כולל הסברים ואיורים.

המפגשים מתאימים לתינוקות רכים  ועד שלב הזחילה (מהסיבה היחידה שמרגע שהתינוק מתחיל לזחול זה מאוד מאתגר ללמוד לתת לו עיסוי)

תינוקות יונקים, ישנים, בוכים וסתם תינוקות שאוהבים לשמוע את קולם מוזמנים כולם !!!! אנחנו חלל ידידותי לאמהות ולתינוקות ואין ציפייה שהתינוקות יפסיקו להיות תינוקות לכבוד המפגשים :) ניתן להאכיל, להחליף , להרגיע בעמידה , על הכדור וכל מה שצריך בזמן המפגש , כל עוד את שומעת את ההנחייה לעיסוי זה בסדר ותמיד אפשר לעסות בובה אם צריך לתרגל את התנועות.

המפגשים מתקיימים בימי שני ב 11:30 בבוקר , ניתן להגיע למפגש ראשון לנסיון בעלות חד פעמית של 80 שקלים ולקנות כרטיסייה להמשך המפגשים .

המפגשים מתחדשים לאחר חופשת הקיץ החל מה 12/9.
 
ניתן להגיע לשני מפגשים פרטיים , כל מפגש באורך שעה וחצי עד שעתיים ובהם יועבר בצורה אישית כל החומר התאורטי והמעשי,
במפגשים ינתן מענה ותמיכה בשאלות ובנושאים לפי הצורך של ההורה .

סדנת עיסוי תינוקות במודיעין 
 

 
Mommy & Me  ©  כל הזכויות שמורות       |    טלפון:  054-3355146    |    עגור 354, מכבים    |     הדף שלנו בפייסבוק   |   רישום לקורס / סדנא / פעילות   |   עיצוב גרפי: קינמון
הקמת אתרים  גיל דור - הקמת אתרים באינטרנט