חשיבות הבייבי יוגה

תנועה ובייבי יוגה , מדוע זה חשוב בחודשי החיים החדשים ?

(מאת איריס בר –נר)

בזמן שהותו ברחם , נמצא התינוק שלנו עטוף במי השפיר החמימים ובתנועה מתמדת. חופש התנועה מלווה בקולה של האם וצלילי ליבה הפועם מסמלים לתינוק את העולם הבטוח והמגן שבו שהה במשך 9 חודשים. היציאה לאוויר העולם וההסתגלות לחיים מחוץ לרחם אינה משימה קלה לתינוק ,עליו להתמודד לראשונה עם כוח הכבידה, עם כאבים גופניים לא מוכרים כגון רעב, גאזים ועודף גירויים אך יותר מכל עליו להסתגל  לחוסר התנועה החופשית והמגע המתמיד ,אשר היו מנת חלקו ברחם .
בבייבי יוגה אנחנו מחזירים לתינוקות את תחושת הבטחון והנינוחות שהיו מנת חלקם בבטן ואת יכולת התנועה שטמונה בהם. רצף תרגילי הבייבי יוגה עוזר לתינוק לנוע בצורה מגוונת ועשירה, בעזרת התרגילים והמגעים  לומד התינוק על גופו , מהם גבולותיו, מהם טווחי התנועה שלו וכיצד הוא יכול לנוע .

 איינשטיין אמר "למידה זו חוויה וכל השאר זה רק מידע ", כלומר על מנת ללמוד אנו צריכים לחוות , להתנסות ואין דרך יותר טובה לתינוק לחוות את העולם מאשר להיות צמוד לאמו ולתרגל איתה תרגילים משותפים . חוויות מוטוריות אלו מאיצות את תהליך בניית הקשרים העצביים במוח התינוק בשלב שבו המוח מתפתח בקצב המהיר ביותר שלו , ומלמדים את  התינוק על העולם הסובב אותו .

מעבר לתרומה להתפתחות השכלית קיים גם היבט רגשי. דרך התרגול אנו מאתגרים גם את יכולתו של התינוק להכיל ולהתרגל לשינויי מצב מהירים ובכך מסייעים לו לבנות חוסן נפשי . הורה שמתרגל עם התינוק מעביר לתינוק מסר שהוא מאמין ביכולת שלו להתמודד עם מה שמוצע לו ובכך תורם לו בניית בטחון עצמי .

 בשיעורי היוגה אנו מבצעים מגוון רחב של תרגילים אשר משפרים את זרימת הדם לכל חלקי גופו של התינוק ובכך עוזרים להתפתחות טובה של מערכת החיסון ולתחזוקתה . התרגול המגוון נותן גם ערך מוסף לתינוקות ומקל עליהם בהתמודדות עם גאזים, קשיי שינה, טונוס שרירים מוגבר או חלש , עיכובים התפתחותיים ועוד .

מעל לכל בייבי יוגה הינה שפה אשר מקשרת בנינו לבין התינוקות , בשלב שבו כל כך קשה לעיתים לתקשר עם התינוק שלנ ו, אנו יוצרים שפה משותפת שאינה מבוססת על מילים כי אם על תנועה מגע וצליל .
Mommy & Me  ©  כל הזכויות שמורות       |    טלפון:  054-3355146    |    עגור 354, מכבים    |     הדף שלנו בפייסבוק   |   רישום לקורס / סדנא / פעילות   |   עיצוב גרפי: קינמון
הקמת אתרים  גיל דור - הקמת אתרים באינטרנט